Y İle Başlamış olan Nebat İsimleri… Y Harfi İle Başlamış olan Bitkiler

Y ile Başlamış olan Nebat İsimleriY ile başlamış olan çeşitli nebat isimlerinin bulunduğunu söylemek mümkündür.
Yoğurt otu
Yeşil çay
Yeşil yulaf
Yakı otu
Yayla çayı
Yasemin
Yüksük çiçeği
Yonca
Yılbaşı çiçeği
Yüksük çiçeği
Yıldız çiçeği
Yer fıstığı
Yeni dünya
Yer elması
Yaban mersini
Y Harfi ile Başlamış olan BitkilerY harfi ile başlamış olan çeşitli bitkilerin bulunmuş olduğu bilinmektedir. Y harfi ile başlamış olan bitkilerin ve çiçeklerin yanı sıra çeşitli meyvelerin de bulunduğunu söylemek mümkündür. Y harfi le başlamış olan ve değişik amaçlarla kullanılmakta olan birçok nebat türü bulunmaktadır. Y harfi ile başlamış olan nebat türlerinin bazıları evde yetiştirilirken bazıları ise doğada kendiliğinden yetişmektedir. Yoğurt otu: Eskiden peynir yapımında kullanılmakta olan bir ot olduğundan bu adı almış olduğu bilinmektedir. Süt anlamına gelen bir isme haizdir. Latince adı ‘Galium’ olarak ifade edilebilir.
Yeşil yulaf: Buğdaygiller familyasından bir nebat türü olarak bilinmektedir. Vatanımızda birçok bölgede yetişmekte bulunduğunu söylemek de mümkündür.
Yeşil çay: Çaygiller familyasından olan bir nebat türü olarak bilindiğini söylemek mümkündür. Tropik ve subtropikal bölgelerde yetişen bir nebat türü olarak da ifade edilebilir.
Yayla çayı: Ballıbabagiller familyasında olan bir nebat olarak ifade edilebilir. Genel olarak ormanlarda ve dağların eteklerinde yetişmektedir. Fazlaca senelik otsu bir nebat olarak da bilindiğini söylemek mümkündür.
Yakı otu: Küpeçiçeğigiller familyasında olan bir nebat çeşididir. Yakıotu bitkisinin zehirli türlerinin de bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır.
 
 

Son Dakika Haberler