TFF binasına hücum soruşturması derinleşti; ek gözaltı süresi alındı

02.09.2022 19:14 Haber Deposu: DHA SALDIRI HEYECAN YARATMIŞTI
TFF’nin Riva’da bulunan binasında akşam saatlerinde meydana gelen saldırıda camlara 5 mermi isabet ederken, alarma geçen polis vakası gerçekleştirdiği belirlenen 2 şüpheliyi gözaltına aldı.
İLK SORGULARINDA  “HEDEF GÖZETMEDEN ATEŞ ETTİK”
Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Ofis Amirliğinde sorguya alınan şüpheliler Cüneyt U. (56) ve Oğuzhan G.(24)’nin vaka esnasında alkollü oldukları belirlendi. Şüphelilerin meydana getirilen ilk sorgularında, içki içtiklerini, bu sırada silahı tecrübe etmek için ateş ettiklerini söyledikleri öğrenildi. Olayın peşinden çıkan karışıklıktan korktuklarını söyleyen şüphelilerin silahı dereye atarak vaka yerinden kaçmaya çalıştıklarını anlattıkları açıklandı. DAHA ÖNCEDEN POLİSE GELİŞ KAYITLARI VAR
Polis soruşturması sonucunda gözaltına altında tutulan şüphelilerin uzun senelerdir o bölgede oturdukları ve ara sıra balıkçılık işiyle uğraştıkları belirlendi. Şüphelilerden Cüneyt U.’nun daha öncesinden 18 kez polise geliş kaydı olduğu, öteki şüpheli Oğuzhan G.’nin ise 3 geliş kaydı olduğu belirlendi.
CEP TELEFONLARI VE BİLGİSAYARLARI İNCELENİYOR
Asayiş şube müdürlüğü tarafınca yürütülen soruşturma kapsamında bugün adliyeye çıkarılması planlanan iki şüpheli için savcılıktan ek nezaret süresi alındı. Şüpheliler bu geceyi de nezarette geçirecek.  Soruşturma kapsamında şüphelilerin kullandıkları cep telefonları ve bilgisayarlar araştırma altına alınırken, evlerinde de arama yapıldığı açıklandı. Yetkililer vakayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü vakayla ilgisi olduğu kabul edilen bir kişinin daha arandığını belirttiler.

Son Dakika Haberler