Tekirdağ’da sağlıkçılar tabip Karakaya’nın öldürülmesini protesto etti

 
Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – TEKİRDAĞ’da sıhhat çalışanları, Konya Kent Hastanesi’nde tabip Ekrem Karakaya’nın öldürülmesini protesto etti.
Tekirdağ’da sıhhat alanında etkinlik gösteren meslek örgütleri, Konya’da tabip Ekrem Karakaya’nın hasta yakını tarafınca silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti. Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Kent Hastanesi önünde toplanan sıhhat çalışanları, ‘Sağlıkta şiddete hayır’, ‘Hekime sertlik sona ersin’ yazılı dövizler taşıdı.  Tekirdağ Doktor Odası Başkanı Dr. Şenol Özcan, şunları  söylemiş oldu:
“6 Temmuz 2022 tarihinde Konya Kent Hastanesi’nde vazife yapmış olduğu esnada hasta yakını tarafınca uğramış olduğu silahlı hücum sonucunda katledilen Dr. Ekrem Karakaya’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz ve doğal olarak ki öfkeliyiz. Bu üzüntü öfkeye dönüşüyor fakat ümit ederim bu hiddet iyicene toplumda artmaz. Bugün tekrardan ve daha kuvvetli şekilde söylüyoruz. Sıhhat emekçilerine en küçük bir zarar gelmesine tahammülümüz yoktur. Sertlik daha öncede belirttiğimiz benzer biçimde öngörülebilir ve önlenebilir toplumsal bir sorundur ve problemi çözmeye niyetli bütünlüklü politikalar ile sadece aşılabilir. Güvenlik emek harcama alanı sağlamakla görevli olan siyasiler bu doğal olarak iktidarın sorumluluğundadır. Bu yalnız bu iktidar döneminde değil, şimdiye kadar ki gelmiş tüm iktidarlar ile ilgilidir. Biz bu mevzuda yaşam hakkımız ve  güvenli emek harcama koşulları için gücümüzü her yerde her koşulda hep beraber göstermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Bu çerçevede bugün ve yarın ülke genelinde iş bırakıyoruz. Ümit ederim bu iş bırakma bugün son olur, fakat son olmayacak, şiddette son olmayacak bu bir temennidir bir ihtimal bu bir dönüm noktası olur.” (DHA)
 
“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler