Son Dakika – Hava Durumu (22-09-2022)

Marmara Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Bu yağışların ara sıra güçlü olması umut ediliyor. Ani sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı. Sıcaklıklar ise bölgede en yüksek 18-20 derecelere geriledi.
Ege Bölgesinde bulutlar yoğunlaşıyor, iç kesimlerde sağanak yağış görülüyor. Isı İzmir’de 24, Denizli ve Muğla’da 27, Afyonkarahisar’da 22 aşama ölçülüyor.
Akdeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Doğu kesimlerde bu yağışlar güçlü şekilde umut ediliyor. Isı Antalya’da 26, Adana’da 31 aşama ölçülüyor.
İç Anadolu Bölgesi de sağanak yağışlı. Doğu kentlerdeki yağışlar ara sıra güçlü olabilir. Cuma günü yağışların batı kentlerde kesmesi umut ediliyor.
Karadeniz Bölgesi önümüzdeki üç günlük dönemde sağanak yağışlı. Isı ise Bolu’da 16, Samsun’da 21, Trabzon’da 23 aşama ölçülüyor. Cuma ve cumartesi günü 2 – 3 aşama azalıyor.
Doğu Anadolu Bölgesinin de geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Isı batı kentlerde 26 aşama ölçülüyor. Bölgenin kalanında ise en yüksek 22-23 derecelerde ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sema parçalı bulutlu, yer yer sağanak yağışlı. Isı ise en yüksek Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında 29-30 derecelerde ölçülüyor. Cumadan itibaren bölge genelinde ısı 30’lu değerlere çıkamıyor.

Son Dakika Haberler