Selçuk Bayraktar, zamanı uçuşun kokpit görüntülerini paylaştı

01.09.2022 17:04 Haber Deposu: İHA TEKNOFEST KARADENİZ’in en hususi anlarından biri festivalin 2. gününde yaşandı. HÜRKUŞ ve Akıncı kol uçuşu yapmış, birbirinden sıkıntılı hareketleri başarıyla meydana getiren insanlı ve insansız uçaklar, izleyenlerin büyük beğenisini toplamıştı. HÜRKUŞ’ta ikinci pilot olarak vazife meydana getiren Selçuk Bayraktar, o anları ayağının tozuyla anlatarak havacılık tarihinde bir ilke imza attıklarını açıklamıştı.

Selçuk Bayraktar, o zamanı uçuşun uçuş öncesi, hazırlık aşaması, uçuş anı, kokpit ve iniş anının görüntülerini kendisine ilişkin toplumsal medya hesabından paylaştı. Selçuk Bayraktar, “Uçtuğun yere güneş doğacak. Ulusal Teknoloji Hamlemizin eseri Akıncı ve HÜRKUŞ, Samsun’da kol kola kanat uçuşunda” ifadelerini kullandı.
Bayraktar ek olarak şunları söylemiş oldu:
“Büyük Saldırı’un 100. senesinde, Akıncı’nın kolunda, Vecihi’nin ruhuyla, Ulusal uçağımız HÜRKUŞ’ta, Ulusal Mücadelemizin meşalesinin yandığı yer Samsun’da, TEKNOFEST semalarında, uçağa dokunan bir çocuğun heyecanıyla, yüzbinlerle teknoloji yarışmalarına katılmış genç kardeşlerimi ve Milletimizi selamlıyorum. Yaşasın Ulusal Teknoloji Hamlesi ile kuvvetli Türkiye. Yaşasın tam bağımsız Türkiye.”
 

Uçtuğun bölgelere güneş doğacak…. 🌅#MilliTeknolojiHamlesi’mizin eserleri #AKINCI ve #Hürkuş, Samsun’da kol kola kanat uçuşunda…#TEKNOFESTKARADENİZ 🌊 pic.twitter.com/7Mq75EW8kh
— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) September 1, 2022
Bayraktar’ın paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni, paylaşım ve yorum aldı.

Son Dakika Haberler