Sefo’dan seyirciye uyarı – Son Dakika Magazin Haberleri

Son olarak Hadise ile ‘İmdat’ isminde şarkısını hayranlarıyla buluşturan rapçi Murda, geçtiğimiz gün bir plajda sahneye çıktı. Sevilen şarkılarının seslendiren rapçi, bir hayranının yüzüne para fırlatmasına karşılık fazlaca sinirlendi. Şarkısını yarıda keserek tepki gösteren meşhur rapçi, para atan seyirciye “Yoksul mi görünüyoruz sana, dansöz müyüz? O paranın 200 katını suratına fırlatırım rahat ol!” ifadelerini kullanarak karşılık gösterdi.
 
Geçtiğimiz hafta ise bir toplumsal medya uygulamasında süregelen akım için sahneye telefon fırlatan şahıs, meşhur popçu Ece Seçkin’in boynundan yaralanmasına niçin oldu. Meşhur müzisyen toplumsal medya hesabından yaşananlara sitem ederken, sanatçının yaralandığı olayın ortaya yeni çıkan görüntüleri olayın vahametini bir kez daha gözler önüne serdi. Seçkin, sahnede şarkılarını seslendirip herkesi eğlendirmeye çalışırken aniden izleyiciler arasından biri telefonunu sahneye fırlattı. Şarkı bitimi telefonu yerden alan sanatçı, “Dostlar telefonu niçin sahneye fırlattınız?” diye sordu. Telefonun kayıtta bulunduğunu fark eden Seçkin, görüntü kaydedip, “Vermiyorum artık benim oldu” diyerek komiklik yapmış oldu.
Fazlaca sinirlenen Seçkin, “Sonunda istediğiniz şey oldu, mutlu musunuz? Buna kıymet mi ya buna kıymet mi? Bu kadar adam burada eğleniyoruz, sahneye telefon fırlatıp kulağımı delmenize kıymet mi? İki tane video için kıymet mi diyerek isyan etti. Konserine 5 dakika ara vermek zorunda kalan popçu, ‘Sahneye telefon fırlatan dost adına sizlerden özür arzuluyorum, kulağıma buz koydurup pansuman yaptırmam gerekiyor’ diyerek sahneyi terk etti.
Ece Seçkin ondan sonra almış olduğu darbeyle morarmış boynunu paylaşarak, “Bu kadar fazlaca eğlenilmiş olduğu için sahneye telefonunu fırlatan dostum mesajım sana; kıymet mi? Sahneye fırlatılan telefonla ilk kim video çekti bilmiyorum fakat hakkaten çok kötü bir akım başlatılmış. Konserde esasen onca polis, zabıta ve kişisel önlemlerimizle korunuyoruz. Fakat asla kimse sizin 10 metreden hızla fırlattığınız telefonlarınızdan süratli değil diye düşünüyorum. Eğer bu akşam o refleksle sağ kolumu kaldırmasaydım gözüm çıkmıştı” dedi.
 
Bu yıl 21’inci kez düzenlenen ‘Erguvan Festivali’nde renkli görüntüler yaşandı. On binlerce genç, DJ Doğukan Manço ve Sefo’nun şarkılarına birlikte rol aldı. Colorap ilkin Doğukan Manço’nun müzikleri eşliğinde Belediye Başkanı Mesut Üner’in ilk atışını yapmış olduğu boyalarla başladı. Rengarenk olan gençler müziğin ritmine kendini verirken, sahneye Sefo çıktı. Sevilen şarkılarını seslendiren Sefo’ya binlerce şahıs aynı anda eşlik ederek unutulmaz saatler yaşadı.
 
Çatalca’daki festival kapsamında konser veren Rapçi Sefo, sahneye paket boya atan seyircisine “Bana boya atmayın, yüzüme gözüme geliyor ve dikkatim dağılıyor. Yoksa sahnenin önüne gelmem size uzak kalırım” diyerek, gençleri uyarmak mecburiyetinde bırakıldı.

Son Dakika Haberler