‘O Kız’da Sitare’den korkulu plan! ‘Zeynep bu tarz şeyleri hak etmedi’

‘O Kız’ dizisinin ilk bölümünde; halası Türkan ve eniştesi Fevzi’nin evinde; heybetli cüssesine karşın aklı da kalbi de beş yaşlarında olan babası Kadir ve kuzenleriyle yaşayan Zeynep bigün halası yerine takip edeni olduğu web fenomeni Ozan Mert’in evine temizliğe gider.
KIYAFETLERİNİ GİYMEDEN EVDEN KAÇTI
Ertesi gün babası Kadir’in halası Türkan’ı çekiştirip düşürmesi Zeynep’in yaşamını değiştirdi. Kolunu inciten halası yerine Ozan Mert’in evine gitmeye devam eden Zeynep, akşam kuzeni İpek’le şakalaşırken; Ozan’ın eve geldiğini duymadı. Hem patronu hem sevgilisi olan Sitare ile sıkıntılı bigün geçiren ve alkolü fazla kaçıran Ozan, Zeynep’e samimi davrandı. O wcye girince arkasından içeriye giren Ozan, Zeynep giysilerini giymeden evden kaçınca peşinden gitti. Zeynep’i her şeyi yanlış anladığını söyleyerek ağabeyi ve şoförü olan Salih ile eve yolladı. Ağabeyine de {güvenlik kamerası} görüntülerini alıp yok etmesini istedi. HALASI ZEYNO’YU SUSTURDU
Büyük bir korku yaşayan Zeynep’i kapıda halası karşıladı. Yeğenine ne olursa olsun susması icap ettiğini söyleyen ve işe devam etmesi icap ettiğini söyleyen Türkan, kocası Fevzi olanı biteni öğrenirse; eniştesinin babası, büyükbabası ve onu evden kovacağını altını çizdi. Şoka giren Zeynep kendini toparlayamazken Ozan Mert de dostlarıyla bir mekana gitti.
OZAN’IN SÖZLERİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Bu sırada eski kız arkadaşını gören ve onun sözleriyle sinirlenen Ozan, dostlarıyla hitabı esnasında hanımefendileri aşağılayan sözler sar edince olanlar olur. Hem kendini hem de Sitare’nin ajansını zor durumda bırakan Ozan Mert, temizlikçi kızla içinde geçenleri sevgilisinden saklar. Yaşamış olduğu fena vakaya karşın halasının temizliğe gitmesi mevzusundaki ısrarına bir şey diyemeyen Zeynep, Ozan’ın evine bir kez daha gider. O sırada eve gelen Ozan, Zeynep’in karşısına geçerek her şeyi yanlış anladığını ifade eder.
SALİH’TEN ŞAŞIRTAN HAMLE
Kardeşini yaşamış olduğu yaşamdan ve Sitare’den kurtarmak isteyen ağabeyi Salih, lobiden almış olduğu görüntüleri isimsiz bir halde Sitare’ye ulaştırdı. Görmüş olduğu manzarayla büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Sitare, soluğu Ozan’ın evinde aldı. Ona kimseyi rahatsızlık etmeyeceğini düşündüğü fakat yanıldığını söylerken; ‘Her şey bitti’ dedi.
SİTARE KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİ
Krize el koyan Sitare, ilkin kızını işine son verdi. Bu haber Türkan’a ulaşınca; Fevzi hem Zeynep’e hem de eşine fazlaca kızdı. Halasını üzmek istemeyen Zeynep, son iş günü için Ozan Mert’in evine bir kere daha gitti. Ozan’ı küvette sızmış bir halde kabul eden Zeynep, onu yatağına taşıdı. Bu sırada eve gelen Sitare, yaşananları lehine çevirmek için düğmeye bastı. Eve yeni gelmiş benzer biçimde davranan Sitare, Zeynep’i bir bahaneyle kafeye yollayarak, Ozan’ı uyandırdı. Arkasından kurşunu kendilerinin sıkacağını söyleyen Sitare, “Kendimizi kurtaracağız, kızı harcayacağız” dedi. İlk iş olarak da Zeynep ve Ozan’ın güvenlik kamerasındaki görüntülerini basına sızdırdı.
YORUM YAĞDI
Ozan’ın evine gitmesiyle yaşamı değişen Zeynep’in sıkıntılı yaşamı ve yaşadıkları toplumsal medyada gündem olurken, Erkan Petekkaya ve Sezin Akbaşoğulları’nın performansına övgüler yağdı. İşte o yorumlardan bazıları… Ozan’ın Zeynep’e karşı yapmış olduğu diktatörlük cezasız kalmamalı”, “Erkan Petekkaya hakkaten fazlaca iyi oyuncu. Bu biçim bir görevi canlandırabilmek her babayiğidin harcı değildir”, “Erkan Petekkaya ve Sezin Akbaşoğulları döktürüyor resmen”, “Tacizi , zorbalığı sessize gömüp hayatına devam etme çabasına giren her insana yazıklar olsun”, “Erkan Petekkaya her görevi o denli iyi oynayıp benimsiyor ki”, “Kadının düşmanı gene hanım”, “Hadi Zeynep yanlış anlamış oldu, ekran başlangıcında ikimiz de mi yanlış anladık Ozan?”, “Eyvah, Zeynep’e tuzak kurdular”, “Ah Zeynep ya, durum tam bir arapsaçına döndü durduk yere”, “Zeyno’nun gözlerindeki o korku ve hayal kırıklığını sanki bizzat yaşadım”, “Kendimizi kurtaracağız, kızı harcayacağız”, “Ozan ve Sitare korkunçsunuz hakkaten”, “Oldukca kötüsünüz, Zeynep bu tarz şeyleri hak etmedi

Son Dakika Haberler