Nurgül Yeşilçay’dan aksiyon sahnesi açıklaması

‘Kim Bu Aile?’ filminin başrol oyuncuları Cengiz Bozkurt, Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu, Ferit Aktuğ keyifli bir organizasyonda bir araya geldi. Kanyon AVM içinde yer edinen Usla Akademi’de gerçekleşen organizasyon katılan meşhur oyuncular,  tezgahının arka kısmına geçerek davetlilere elleriyle tavuk hazırladı. Bir taraftan tavuk pişiren bir taraftan birbirlerine takılan oyunculardan kazanan isim Nurgül Yeşilçay oldu.
Cengiz Bozkurt, “Bolca komedili bolca aksiyonlu Kore’den dövüş eğitmenlerinin gelip bizi çalıştırdığı fazlaca emek verdiğimiz bir işle karşınızdayız. Uzun soluklu bir çalışmanın sonucu bu” dedi. Sahnelerde zorlandıklarını söyleyen Bozkurt,” Sahneleri kendimi bandajlayarak çektim zira benim bu tendon koptu fakat bitirdik. Olsun değmiştir” diyerek kendisine takıldı.  
Aksiyon sahnelerinin çoğunda kendisinin rol aldığını söyleyen Yeşilçay,” Ben normalde dublörler meydana getirecek zannediyordum. Dublörümüz vardı fakat çoğunu biz yaptık. Peki ben Tom Cruise muyum? Tom Cruise helikopterden iniyor, motorsiklet kullanıyor falan. Ben senelerdir aşk filmi falan çekmişim. Dostlar biz bu ekip aksiyon çektik, olabilir mi? Bence biz bunu kutlamalıyız” dedi.
Filmin ana temasını özetleyen Nurgül Yeşilçay,” Gizli saklı görevdeyiz. Asla olmadık bir aile oluşturulmak zorunda kalıyor” söylediği sırada rol arkadaşı Bozkurt, “Polislikten icra edilme meselesi var, yeniden göreve dönmek için bir operasyonun parçası oluyoruz ve bu operasyon içerişinde toplama bir ailenin serüveni diyelim. Tavukçuda şekilleniyor hikâyemiz, karşı tarafı seyretmek için. Bir mayfa ekibini yakalamak üstüne bir kurgu. Biz hakikaten bir ay tavukçuda tavuk yaptık” dedi. Meşhur isim, filmin vizyon tarihinin 7 Ekim bulunduğunu sözlerine eklemeden geçmedi.
 
Onur Buldu, “Benim aslen fazlaca aksiyon filmim var da yayınlanmadı. Beğenilmedi herhalde. (Kahkahalar) Aksiyon sahnelerinde yönetmenimiz beni fazlaca beğendi, senin fazla eğitime ihtiyacın yok dedi. Latife bir yana fazlaca emek verdiğimiz, keyifli, aksiyonlu bir film oldu. Umuyoruz izleyici de fazlaca sevecektir” dedi.
Ferit Aktuğ da “Koreografisi üç gün devam eden bir aksiyon sahnemiz vardı, o bizi epey yordu. Yerlerde yuvarlandık bol miktarda düştük. Haliç Tersanesi’nde çektik. İki ay fazlaca güzel zaman geçirdim kendi adıma, fazlaca güzel oyuncularla, nefis bir yönetmenle çalıştım” ifadelerini kullandı.
Filmin yönetmeni Bedran Güzel ise “Ortalama bir buçuk yıl ilkin başladı serüvenimiz. Güzel bir aile olduk. Aksiyonu bolca, komedisi bolca, şartları zorladığımız ve sonunda da fazlasıyla değdiğini düşündüğümüz bir aksiyon güldürü filmi oldu. Bu ekiple çalışmaktan, projenin içinde olmaktan, CJ ENM ailesiyle beraber bu işi yapmaktan dolayı fazlaca mutluyum. Ümit ederim gösterime çıktığında hepimiz bizim hissettiğimiz duyguyu, heyecanı, mutluluğu alır ve filmi severler. Ekibe yeniden fazlaca teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kadrosunda Beste Kökdemir, Doğan Can Sarıkaya, Altan Erkekli ve Fatih Al’ın da yer almış olduğu ‘Kim Bu Aile?’ filminin aksiyon yönetmenliğini Koreli usta yönetmen Youn Dae-Won, görüntü yönetmenliğini ise Türkiye sinemasının mühim isimlerinden Jean-Paul Seresin üstlendi.

Son Dakika Haberler