Modern Atan’dan Fenerbahçe maçı yorumu: Zor maç olacağının farkındayız

Süper Lig’in 5’inci haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Yukatel Kayserispor, hazırlıklarına bugün yapmış olduğu antrenmanla devam etti. Kulüp tesislerinde meydana gelen idmanda futbolcular kondisyon emek harcaması ve çift kale maç yapmış oldu. Sakatlıkları devam eden Ali Karimi ve Attamah idmanlara katılmazken, Mustafa Pektemek ve Cenk Gönen düz koşu yapmış oldu.
Antrenman öncesi izahat meydana getiren Kayserispor Teknik Direktörü Modern Atan, “Fikstürümüzün zor oluğunu söylemiştik. Üçüncü deplasmanımızda bu ülkede şampiyon olmuş bir takıma daha karşı oynayacağız. Kolay değil, oldukça geniş kadroları var. Bugünden itibaren analizlere başladık. Zor bir maç olacağının farkındayız. Ikimiz de artık bu deplasmandan bir şeyler getirmek istiyoruz. En iyi oyunumuzu en sonuncusunda oynadık. Bunu geliştirmek, üstüne koymak istiyoruz. Bu oyunu iyi mi daha iyi hale getirebiliriz ona bakıyoruz. Üç değişik oyun oynamaya çalışacağız. Bu hafta da değişik bir sürprizimiz olabilir” açıklamasında bulunmuş oldu. Dönem arasına kadar aktarma yasağının sürecek olmasının hatırlatılması üstüne Modern Atan, “Bu durumun ve sürecin bilincinde olarak buraya geldik. Başkanımız en başta söylemiş oldu bu şekilde bir durumun bulunduğunu. Ikimiz de Kayserispor’un oyuncu grubuna inanarak geldik. Oldukca sıhhatli bir emek verme ortamı var, mühim olan içerideki oyununun mutlu olması. Şehrin önde gelenleri bizi iyi desteklediler fakat lig uzun maraton. Önümüzde daha oldukça süre var. Bizim ve futbolcular için sıhhatli emek verme ortamı sağlanırsa biz ligde güvenli bir halde seyredeceğimizi düşünüyoruz” yanıtını verdi.
GUSTAVO CAMPANHARO: AMACIMIZ ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAK
Gustavo Campanharo ise “Gelecek hafta oldukça mühim bir maç olacak Fenerbahçe karşısında. Yeni bir oyun sistemimiz var. Her geçen gün bu sistemi geliştirmeye çalışıyoruz. Hedefimiz elimizden gelenin en iyisini yapmak. Her gün gelişmeye devam etmek ve Fenerbahçe karşısında bu gelişimi sürdürebilmek istiyoruz. Geçen yıl bazı sakatlıklar yaşadım, ek olarak bir Covid sürecim oldu. Bu yıl sürem başı kampına katılabildim. Bir futbolcu için bu oldukça mühim. Bu yıl fizyolojik olarak kendimi oldukça daha iyi hissediyorum. Takıma destek olmaya çalışıyorum. Koşmayı savaşım etmeyi takıma yardım etmeyi oldukça seviyorum. Bireysel olarak da bunun etkilerini görmeye başladık” ifadelerini kullandı.  
BİLAL BAYAZİT: SİSTEME ALIŞIYORUZ
Bilal Bayazit da “Giresunspor maçında oldukça iyi oynadık. Hocamızın istediklerini yaptık. Sisteme alışıyoruz. İyi oyunu devam ettirmeye bakacağız. İnşallah bu hafta Fenerbahçe maçında da aynı sistemle puanları alacağımıza inanıyorum.  Bu oyundan her takıma karşı kazanabiliriz. Yeter ki hocamızın bizlerden istediklerini yapalım ve birbirimize inanalım” dedi.
Performansında bir yükseliş olduğu hakkında gelen sual üstüne Bilal Bayazit, “Pek kendimde o yükselişi göremiyorum. Pozisyon ulaştığında kurtarmaya çalışıyorum. Tanrı’ıma oldukça şükür şimdiye kadar iyi gidiyor. Bunu devam ettirmeye çalışacağım. Çalışıyorum, inşallah bunu devam ettirebilirim” yanıtını verdi.

Son Dakika Haberler