Meteoroloji tarih verdi: Havalar ne süre soğuyacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere gore: Ülkemizin şimal kesimlerinin parçalı ve yer yer fazlaca bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz (Sinop hariç), ile Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın şimal ilçelerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI
Hava sıcaklığında mühim bir değişim olmayacağı, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 4-8 aşama üstünde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların, bu akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın şimal ilçelerinde mahalli olarak güçlü olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında güçlü rüzgar, mahalli dolu yağışı ve hortum oluşma riski şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Son Dakika Haberler