İngiltere’de Kraliçe II. Elizabeth’in tabutuna koşan kişi tutuklandı

17.09.2022 13:37 Haber Deposu: İHA İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in başkent Londra’da yer edinen Westminster Hall’deki cenazesini ziyaret etmek isteyen halk, kilometrelerce kuyruk yapmaya devam ediyor. Kraliçe’nin cenazesini görmek isteyenler saatlerce kuyrukta beklemeye devam ederken, Metropolitan polisi kuyruktan çıkarak Kraliçe’nin tabutuna doğru koşan bir insanın tutuklandığını deklare etti.
Meydana getirilen açıklamada, “16 Eylül Cuma günü saat 22.00 civarında Metropolitan polisinin Parlamento ve Diplomatik Koruma Komutanlığı’ndan memurlar, Westminster Hall’de şüpheli bir adamı gözaltına aldı. Kişi, Kamu Düzeni Yasası uyarınca bir suçtan tutuklandı” denildi.
Japonya’da Nanmadol Tayfunu alarmı
Bir parlamento sözcüsü ise yapmış olduğu açıklamada, “Westminster Hall’de bir kişinin kuyruktan çıkarak Kraliçe’nin tabutuna doğru hareket etmiş olduğu bir haberdarız” dedi. “İKİ SANİYE İÇİNDE YAKALANDI”
İngiltere basınına nazaran vaka yerindekiler Kraliçe’nin tabutuna koşan insanın polisler tarafınca 2 saniye içinde yakalandığını söylemiş oldu. Insanın ek olarak, kuyrukta bekleyen 7 yaşındaki bir kız çocuğunu da kolundan çekerek tabuta doğru itmiş olduğu iddia edildi.
Haberlere nazaran insanın Kraliçe’nin tabutunun üstünde yer edinen kraliyet sancağını kaldırmaya çalıştığına ve ellerini kraliçenin tabutu üstüne koyduğuna inanılıyor.
Olayın gerçekleştiği sırada Westminster Hall’de Kraliçe’nin tabutu çevresinde ülkenin yeni hükümdarı Kral III. Charles da dahil olmak suretiyle Kraliçe’nin öteki evlatları Prenses Anne, Prens Andrew ve Prens Edward yer alıyordu.
İngiltere monarşisinde 70 senelik saltanatı süresince ülkenin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı unvanına haiz olan Kraliçe II Elizabeth, 8 Eylül Perşembe günü İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde yaşamını kaybetmişti. 96 yaşlarında ölen Kraliçe’nin cenaze töreni 19 Eylül Pazartesi günü Westminster Abbey’de yapılacak.

Son Dakika Haberler