Hakan Özoğuz kimdir, kaç yaşlarında? Hakan Özoğuz’un hastalığı ne, sıhhat durumu iyi mi?

Sevilen müzik grubu üyelerinden Athena’nın gitaristi Hakan Özoğuz’un geçtiğimiz günlerde Amerikan Hastanesi’nde tedavi görmüş olduğu bildirildi. Tedavisi sebebiyle bir süredir bazı konserlerde yer alamayan Özoğuz’un hastaneden taburcu olduğu öğrenildi.
Özoğuz da 11 Ağustos’ta tedavi sebebiyle bir süre konserlere katılamayacağını Twitter’dan duyurup “Daha ilkin de paylaşmış olduğum rahatsızlığımın tedavisinden dolayı önümüzdeki konserlerin bazılarında yer alamayabilirim. Sahalarda görüşmek suretiyle dostlar” demişti.
HAKAN ÖZOĞUZ’UN HASTALIĞI NE, SAĞLIK DURUMU NASIL?
Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran 45 yaşındaki Özoğuz’un lenfomaya yakalandığı öğrenildi. Lenf kanseri (lenfoma) vücudun müdafa hücreleri olan lenfositlerin kanserleşerek kontrolsüz büyümesidir. Lenf kanseri en sık görüldüğü bölgeler; lenf bezleridir. Lenf bezleri vücudun en mühim müdafa mekanizmalarından biridir.  Vücudumuzda bulunan binlerce lenf bezi, enfeksiyon ve hastalıklara karşı direnmemizi elde eden bağışıklık sisteminin en mühim parçasıdır. Yaşanmış olan enfeksiyonlar esnasında lenf bezleri büyüyor. Hastalık sona erdiğinde ise tekrardan eski boyutlarına dönüyor. Bu durum son aşama düzgüsel olan bir mekanizmanın göstergesi. Lenfoma meydana vardığında, lenfatik sistemin hücreleri olan lenfositler bozuluyor ve çoğalıyor, böylece daha anormal hücreler oluşturuyor.
HAKAN ÖZOĞUZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?
Hakan Özoğuz Türk müzisyen, Athena grubunun gitaristi ve Gökhan Özoğuz’un ikiz kardeşi. Hakan Özoğuz, 11 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da Fenerbahçe semtinde dünyaya gelmiştir. Aslen Gazianteplidir. Babası Ahmet Özoğuz’dur. Açıköğretim Fakültesinde okudu. 2007’de babaları Ahmet Hamdullah Özoğuz öldü.

Son Dakika Haberler