‘Futbol gül bahçelerinden oluşan bir spor dalı değil’

Spor Toto Süper Lig’in 5’inci haftasında Fraport TAV Antalyaspor, sahasında Kasımpaşa’ya 2-0 yitirdi. Karşılaşmanın peşinden iki ekip teknik sorumluları basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi. 
Hayal kırıklığı yaşatan bir skorla geceyi noktaladıklarını dile getiren Fraport TAV Antalyaspor Teknik Sorumlusu Alfons Groenendijk, “Üzgünüz. Bu skoru hak ettik. Gaziantep’ten sonrasında bu maç tepki maçı gözüyle bakıyorduk. İyi bir planla sahaya çıktık. İyi hazırlanıp çıktık. Planımız ilk 15 dakika itibarıyla işledi. Sonrasında takımda düşüş yaşandı. Bu düşüşün ana sebebi özgüven kaybı diyebilirim. Bu da fena performansı bununla beraber getirdi. Ortaya kopuk bir ekip çıktı. Futbol birliktelikleri paylaşmaktır. Bu oyuncu grubu yendiğinde de yenildiğinde de tüm duyguları paylaşmak üstüne kuruludur. Biz bu mevzuda bazı değerleri kaybettik. Oyuncu grubuna bunu yeniden hatırlatmaya çalışıyoruz ve bunu başaracağız” dedi. “AYNAYA BAKMAMIZ VE ÖZ ELEŞTİRİYİ YAPMAMIZ LAZIM”
İlk yarının son saniyesinde penaltı golü yediklerini kaydeden Alfons Groenendijk, “Aynaya bakmamız ve öz eleştiriyi yapmamız lazım. Mağlubiyeti hak edecek neler yaptık diye? İyi süregelen bir ekip vardı. 3 haftada 6 puan vardı. Vardığımız noktada 2 haftada yenilen bir takımdan bahsediyoruz. Futbol gül bahçelerinden oluşan bir spor dalı değildir, kimi zaman dikenlere katlanmak gerekir. Öyleki bir akşam yaşıyoruz. Antalyaspor büyük bir topluluk kulüp görevimizi hepimiz şeklinde layıkıyla halletmeye çalışıyoruz. Probleminin ana nedenlerini araştırıp yengi serisi elde etmeyi ve özgüven probleminin aşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
KASIMPAŞA TEKNİK SORUMLUSU NECATİ ERKMEN: BU SICAK HAVAYA RAĞMEN KAZANDIK
Kazandıkları için futbolcularını kutlama eden Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Necati Erkmen, “Kazandık. Bu sıcak ortamda bu mücadeleyi gösteren oyuncularımı kutlama ediyorum. Karşılaşmaya sıcak hava ve rutubet sebebiyle tutuk başladık. Karşılaşmanın ilk 10 dakikasının peşinden oyunu dengeledik. Antalyaspor, bu ligin iyi ve saygı duyulacak ekiplerinden biri. İlk yarının sonunda penaltı golü ile öne geçtik ve ikinci yarı oyunu tamamen denetim ettik. Pozisyonlara girip ikinci golü attık. Karşı karşıya gelme daha değişik bitebilirdi. Kazandık. Bu sıcak ortamda bu mücadeleyi gösteren oyuncularımı kutlama ediyorum. Her hafta üstüne koyarak devam ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

Son Dakika Haberler