Fenerbahçe ve PSG’nin eski golcüsü Mevlüt Erdinç futbolu bıraktığını deklare etti 


Tecrübeli futbolcu Mevlüt Erdinç, futbol kariyerini sonlandırdığını deklare etti.

Mevlüt, yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bu mesajı yazarken oldukça düşündüm, her satırında hem hüzünlendim hem oldukça mutlu oldum hemde oldukça gururlandım.

5 yaşlarında Fransa’da başlamış olduğum futbol macerama Sochaux altyapısından sonrasında sırasıyla Paris SG, Rennes, Saint-Ettienne, Hannover, Metz, Başakşehir, Antalyaspor, Fenerbahçe, Karagümrük, Kocaelispor, Ümraniyespor, formalarını giydim ve Racing Besançon hem futbolcusu hem kulübünün futbol elçisi oldum.
Sochaux’dan Paris’e devrin en yüksek kıymetli geçirme rakamı ile geçirme oldum. Fransa ve Avrupa liglerinde 92 golle en oldukça gol atan Türk futbolcu ünvanını gururla taşıyorum.
3 Fransa kupa şampiyonluğu kazandım.

Benim için kim bilir en önemlisi olan “Türkiye Ulusal Ekip formasını 35 kez giyip 8 kez gol luğu yaşayarak ülkeme hizmet ettim.”

18 senelik ustalaşmış kariyerimi,
Toplamda 491 maç 132 gol ve 39 asist ile taçlandırdım.

Kariyerim süresince deneyim ettiğim, iyisiyle kötüsüyle yaşadıklarımı, galibiyetleri, şampiyonlukları, güzel hatıraları ve arkadaşlıkları hiçbir vakit unutmayacağım.
Bugünlere gelmemde emekleri olan kulüplere, hocalarıma, arkadaşlarıma ve aileme oldukça fakat oldukça teşekkür ediyorum. Beni ben icra eden futbol kariyerimi bugün itibari ile noktalamış bulunuyorum.

Yeni hayatımda yeni projelerim var. Benim bugünlere gelmeme vesile olan futbol hayatına en kısa zamanda yeniden geri dönmek dileğiyle. Hakkınızı Helal edin.”

Mevlüt Erdinç futbol yaşantısında A Ulusal Futbol Ekibi’mız dahil olmak suretiyle; Antalyaspor, Başakşehir, Fenerbahçe ve Paris Saint Germain şeklinde takımların formalarını terletmişti.Spor Haberleri