Erzurum’da 4,9 büyüklüğünde zelzele! – Son Dakika Flaş Haberler

16.09.2022 23:41 Son Güncelleme: 17.09.2022 00:23Haber Deposu: İHA / DHA Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) nazaran; saat 23.30’da merkez üssü, Erzurum’un Çat ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Yerin 6.99 kilometre altında meydana gelen zelzele, çevre il ve ilçelerde de hissedildi.
AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı, Çat ilçesine 2 ekip gönderildiğini belirterek, şu ana kadar kendilerine negatif bir ihbarın gelmediğini söylemiş oldu. 
BİNGÖL’DE DE HİSSEDİLDİ
Merkez üssü Erzurum’un Çat ilçesi olan 4.9 büyüklüğündeki zelzele Bingöl’de de hissedildi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Zelzele Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye nazaran, saat 23.30’da merkez üssü Erzurum’un Çat ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Yerin ortalama 7 kilometre derinliğinde meydana gelen zelzele, Bingöl merkezde ve bilhassa Çat ilçesine sınırı olan Karlıova ilçesinde hissedildi. Vatandaşlar korku içinde kendini dışarı attı. “HERHANGİ BİR CAN VE MAL KAYBI BULUNMAMAKTADIR”
Bingöl Valiliğinden meydana getirilen açıklamada, “Saat 23.30’da merkez üssü Erzurum Çat olan ve il merkezimizde hissedilen 4.9 büyüklüğünde bir zelzele yaşadık. İlk belirlemelere nazaran herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır” denildi.

Son Dakika Haberler