Erol Bulut: Hedefimiz Galatasaray’dan puan almak

31.08.2022 22:39 Son Güncelleme: 31.08.2022 22:40 Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut antrenman öncesi yapmış olduğu açıklamada, “Galatasaray kendi evinde olduğundan baskılı oynayacaktır. Galatasaray ligde 2 gol atmasına karşın 7 puanda. Onlar da maçı kazanmak isteyeceklerdir. Bizim tek gayemiz deplasmanda istediğimiz puan ya da puanları alıp evimize o şekilde dönmektir” dedi.
Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdüren kırmızı-siyahlı ekip, antrenmana açma ve germe çalışmalarıyla başladı. Taktik emekleri ile devam eden antrenman, çift kale maç ile son buldu.
“ANTALYA MAÇINDA İYİ MÜCADELE ETTİK”
Antrenman öncesinde Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Bulut, takımın 4’üncü haftada oynadığı Antalyaspor maçı ile ilgili olarak iyi savaşım ederek 3 puan aldıklarını ve kendileri için mühim bir yengi bulunduğunu kaydetti. Oyuncu ve sistem değişikliğinin yanı sıra futbolcuların da iyi savaşım ettiğini belirten Bulut, “Antalyaspor maçına oldukça iyi başladık, golü de erken bulduk. Golden sonrasında nedense el frenini çekmiş olduk. Maalesef rakibe uzak oynamaya başladık. Tempomuz yeterince iyi değildi. Rakip 2-1 öne geçti. 2’nci yarıda 3 oyuncu değişikliği yaptık ve sistemde değişim yaparak oyuna giren dostlar hakikaten iyi katkı sağladılar. Yakaladığımız pozisyonları iyi değerlendirdik. Bizim adımıza güzel bigün oldu. İyi savaşım ederek bu maçtan 3 puan aldık” şeklinde konuştu.
“GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ FUTBOLCULAR VAR”
Erol Bulut, aktarma anlamında görüştükleri bazı futbolcuların bulunduğunu söylemiş oldu. Lige iyi başladıklarını belirten Bulut, 4 maçta 10 puan aldıklarını beyan etti. Ligdeki durumları ile ilgili ayaklarının yerden kesilmeyeceğini ve çalışmaya devam edeceklerini özetleyen Bulut, “Geçirme mevzusunda Boli ile bir görüşmemiz vardı. Burada Sagal takası konuşuluyordu. Bu görüşme Sagal’ın bilgisi dahilinde yapılmış oldu. Sonuçta olmadı ve daha önceki konuşmamda net bir halde dile getirdim. Sagal ile ilgili aktarma mevzusu kapanmış oldu. Öteki taraftan görüştüğümüz futbolcular var. Onlardan hangisi gelecek günlerde aramıza katılacak bunu hep beraber göreceğiz. Ligin başlangıcından bu yana iyi bir gidişat yakaladığımızı düşünüyorum. Bu iyi gidişatın sinyallerini aslen hazırlık maçlarında alıyorduk. Ekip bunu bizlere gösteriyordu. Küçücük eksiklikler vardı ve bu eksiklikler hala var. 4 maçta 10 puan aldık fakat ayaklarımız yerden kesilmeyecek, gerçekçi olmak lazım. Takımdaki eksiklikleri her geçen gün gidererek daha iyi olmaya çalışıyoruz. Tempomuzu artırıp daha azca hata yaparak yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.
“GALATASARAY’DAN PUAN ALMAK İSTİYORUZ”
Galatasaray maçı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erol Bulut, büyük takımlarla oynanan maçların heyecanının devamlı yüksek bulunduğunu ifade ederek, maçtan puan ya da puanlar almak istediklerini kaydetti. Galatasaray’ın kendi evinde oynadığı için baskılı bir futbol oynayacağını değerlendiren Bulut, sözlerini şöyleki tamamladı:
“Büyük maçlar doğal devamlı heyecanlı oluyor. Atmosferi muhteşem bir ortamda oynanıyor. 40-50 bin taraftarın önünde oynayacağız. Bu futbol adına güzel, kısaca futbol taraftarla güzel bir oyun oluyor. Bizim için kolay bir maç olmayacak. Sonuçta Galatasaray kendi evinde olduğundan baskılı oynayacaktır. Galatasaray ligde 2 gol atmasına karşın 7 puanda. Onlar da maçı kazanmak isteyeceklerdir. Bizim tek gayemiz deplasmanda istediğimiz puan ya da puanları alıp evimize o şekilde dönmektir.”
Öte taraftan Gaziantep FK’lı taraftarlar da antrenmana gelmiş olarak takıma destek verdi.

Son Dakika Haberler