Defne Samyeli’den dikkat çeken izahat

Defne Samyeli, geçtiğimiz hafta sözü Sibel Algan’a, müziği Sezen Aksu’ya, düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ilişik ‘Abidin’ parçasını sevenleriyle buluşturdu. Yeni eseriyle ilgili olarak, “Bundan sonrasında hiçbir şeyi kafama takmayacağım’ diyenleri dansa çağrı ediyorum. Tek bildiğim şey de bizi müzik kurtaracak” açıklamasını yapmış oldu.
Bir dönem oyunculu olarak kamera karşısına geçen, son dönemde ise müzik kariyeriyle ön planda olan eski haber spikeri, önceki gün Etiler’de bir mekan çıkışı objektiflere yansıdı. İlk şarkısına çekmiş olduğu klipte adeta avuç avuç çikolata yediği sahnelere toplumsal medyada yorum yağan meşhur şarkıcıdan negatif mesajlara yanıt geldi.
 
Elleriyle çikolata yediği anlamış olur sebebiyle teşhircilikle itham edilen Defne Samyeli, söz mevzusu eleştirilere sert çıktı: Benim çikolata yememde ne varmış? Çikolata yemiyor mu insanoğlu, ben yiyorum. Canım sıkılmış olduğu vakit bilhassa daha oldukca yiyecek yiyorum. ‘Duygusal yiyicilik’ diye bir şey var. Bu bir gerçek. Bir klibin orasına burasına bakıp, onunla ilgili meydana getirilen yorumlar sahibine aittir. Kim ne gözle izliyorsa ona gore yorum yapar. ‘Teşhirci’ ne demek? Hangi gözlükle insanoğlu bakıyorsa ona gore bir yorumda bulunuyorlar. Kimin teşhirci olduğuna bununla ilgili yorum ifade eden şahıs karar veremez ki! Kime gore, neye gore kimin teşhiri? Bana gore değil, nokta. Ben bildiğim yolda ilerlerim daima.
1991’de katılmış olduğu güzellik yarışmasında üçüncü olan, formda görüntüsü ile yıllara meydan okuyan 50 yaşındaki meşhur isim, “Son 15 senedir neredeyse yaşlanma etkilerini hissetmiyorum bile. Bundan dolayı yaş mevzusu kaygı boyutunda gündemimde değil.  Yaşım ilerledikçe yeni yapabildiklerim, geliştirdiğim yeteneklerim, yeni tecrübelerim beni o denli heyecanlandırıyor ki korku değil hevesle umuyorum önümdeki yılları. Mantalite buyken, vakit neredeyse duruyor. Anlıyorum ki oldukca kişiye bu anlamda faydam dokunacak, bir esin kaynağı olduğumu görüyorum; bayanlar ve genç kızlar bana her ulaştıkları platformda bunu bana söylüyorlar” şeklinde konuşmuştu.
Tescilli güzel, “Spor hayata geçirmeye 20’li yaşlarımda başladım. Ağırlık, kardiyo, pilates… Hatta pilates hocalık sertifikam da var. Egzersizi oldukca seviyorum fakat vakit yaratamıyorum istediğim kadar. Haftada 2-3 günle sınırı olan. Elimde olsa daha oldukca yapmak isterim. Bununla beraber her gün tertipli yaptığım birkaç egzersiz var. Mesela trambolinim var evde, zıplıyorum. Ek olarak oldukca etken yaşayan biriyim. Yürürüm, asansöre binmem, merdiven çıkarım. Yüzümü de egzersizle çalıştırıyorum, son 19 senedir. Fazlaca büyük yararını gördüm” demişti
Öte taraftan gençlik formulü oldukca dört gözle beklenen Defne Samyeli, bir kitap yazacağını ve bu mevzudan bahsedeceğini dile getirmişti: Yaşım ilerledikçe tecrübelerim artıyor ve oldukca talep geldiği için yazdığım bir kitap. İnsanların vücudunun işleyişi mevzusunda bir düşünce sahibi olması gerekiyor, ‘Vücudumun kimyasını iyi mi etkilerim’ diye düşünürseniz ve araştırırsanız yaşlanma büyük oranda duruyor.

Son Dakika Haberler