CHP’li Pekşen’in vefatında şaşırtan gerçek: Ölüm kılçığın ucundaydı

CHP milletvekili Haluk Pekşen 61’inci yaşını doldurmuş olduğu günlerde tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi. CHP’den iki dönem milletvekilliği icra eden avukat ve öğretim üyesi Haluk Pekşen için bugün saat 11.30’da TBMM Onur Kapısı’nda cenaze töreni düzenlenecek. Pekşen’in naaşı, öğle namazının peşinden Kocatepe Camisi’nde kılıncak cenaze namazından sonrasında Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
AŞI DEĞİL KILÇIK
Pekşen’in tedaviye alınmasına yol açan kalp zarı iltihabından dolayı rahatsızlığında COVID-19 aşısının etkili bulunduğunu iddia eden yorumlara aileden de tepki geldi. Haluk Pekşen’in acılı eşi Rukiye Pekşen taziyeleri kabul ederken, aileye yakın bir kaynak, eski vekilin rahatsızlığıyla aşının ilgisi olmadığını belirtti. Haluk Pekşen’in kısa sürede tamamlayıcı aşı da olmadığını, geçmiş aşı dozlarının aylar öncesinde kaldığını vurgulayan kaynak, “Aşıyla yakından uzaktan asla ilgisi yok. İki hastanede de hekimler bundan güvenli. Meydana getirilen yorumlar, bilhassa mevzuyla ilgisi olmayan uzman doktorların paylaşımları tamamen yanlış ve üzücü. Organ yetmezliğinden vefat etti. Onun sebebi de Yiyecek borusundan kaynaklı” dedi. YEMEK BORUSU YIRTILDI
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol da aşıyı suçlayan haberlere tepki gösterirken tedaviyi yürüten görevli hekimden data aldığını söylemiş oldu. Şenol, Özgürlük’e yapmış olduğu açıklamada, “Probleminin aşıyla ilgili olmadığı kati anlaşılmış. Sanırım haberi icra eden dost kalp zarı iltihabıyla kalp kası iltihabını karıştırmış” dedi. Toplumsal medya hesabından da detay paylaşan Şenol, “Aşı değil, delici cisim. Haberle ilgili tek doğru cümle kalp zarı iltihabı-perikardit olduğuydu. Yiyecek borusuna kaçan yabancı cisim (Balık kılçığı) yiyecek borusunu yırtmış ve kalbin de içinde bulunmuş olduğu ana boşluk mediastene açılınca… Yiyecek borusunda yırtılmaya bağlı. Oldukça ciddi haber siteleri dahil ölümcül bir yanlış data paylaştı. Bir deli bir kuyuya taş atar hesabı” değerlendirmesini yapmış oldu.
Kaynak: Özgürlük / Bülent SARIOĞLU

Son Dakika Haberler