Antrenman Iyi mi Yazılır? Antrenman Tdk Doğru Yazılışı… Antrenman Mı Alıştırma Mı?

Antrenman Iyi mi Yazılır?
İnsanlar için kafa karıştıran antrenman sözcüğü yazımı ile merak çeker. Bu sebeple bu sözcüğün yazımı mevzusunda çeşitli hatalar mevcuttur. Bilhassa ‘alıştırma’ ve ‘antarman’ benzer biçimde yazımlar sıkça denk gelir. Bunların yanlış bulunduğunu söylemek lazımdır. Bu sebeple bu sözcük yalnız antrenman olarak bilinir ve bunun haricinde kalan her yazım yanlış kabul edilir.
Antrenman TDK Doğru Yazılışı
TDK içinde yer edinen yazıma bakılırsa ‘antrenman’ sözcüğü kolaylıkla görülür. Bu sözcük TDK’da yer almış olduğu şekliyle doğrudur. Buda sözcüğün başka türlü karşımıza çıkmasının doğru olmadığına işaret eder.
Antrenman mı Alıştırma mı? Antrenman yada alıştırma yazımları oldukca sık karşımıza denk gelir. Bunların hangisinin doğru olduğundan merak çekmeye yarar. Buna bakılırsa doğru olan yazım antrenman olarak bilinir. Öteki türlü yazıma direkt olarak yanlış demek mümkündür.
 
Bir sözcüğü yazarken doğru şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Bu sebeple yazım yanlışları kişilerin öğrenimini negatif yönde etkisinde bırakır. Buda yanlış tahsil ile alışkanlık olacağını gösterir. Doğal olarak bu alışkanlık ilerleyen süreçte daha oldukca sorun yaratır. Bunun için antrenman sözcüğünün doğru yazımı herkesçe bilinmelidir.
Antrenman Sözcüğünü İçeren Cümle Örnekleri
– Ekip önündeki maçı kazanmak için yoğun bir antrenman yapıyor.
– Yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı.
– Antrenman yaparken dizini oldukca fena derecede sakatladı.
– Spor hocasının hazırlamış olduğu antrenman programı son aşama yararlı oldu.- Yeni antrenman programı bugün itibariyle gösterildi.
 

Son Dakika Haberler