Ankaragücü-Beşiktaş maçında Josef de Souza kırmızı kart görmüş oldu

05.09.2022 00:16 Son Güncelleme: 05.09.2022 01:01 Maç sonunda Ankaragücü’nde sahaya giren bir yandaş, Salih Uçan ve Cenk Tosun’un bulunmuş olduğu yere uçan tekmeyle daldı. Saha ortasına kadar giren taraftarı ilkin Josef de Souza etkisiz hale getirdi ondan sonra da güvenlik görevlileri saldırganı dışarı çıkardı.
Maçın hakemi Mete Kalkavan, taraftara temasından dolayı Josef de Souza’ya kırmızı kart gösterdi.
Weghorst ise maç sonunda, “Josef, bu yaşananlardan sonrasında kırmızı kart görmüş oldu sadece ekip arkadaşımıza müdahale eden bir kişiyi sahadan çıkarmak için müdahale etmişti. Josef oldukca haksız şekilde kırmızı kart görmüş oldu. Ümit ederim ceza almaz. Ekip dostlarını koruyordu.” dedi.
Beşiktaş 5 gollü düellodan galip çıktı
Beşiktaş 2. Başkanı Engin Baltacı vakalarla ilgili şu ifadeleri kullandı; Genç bir oyuncumuzun vakaları tetiklediğini söylüyorlar. Böyle bir durum yok. Bu şekilde bir kusuru var ise, bu bizlere iletilirse, biz gereğini yaparız. Bizim bir oyuncumuza da kimsenin el, dil uzatmasına izin vermeyiz.
Josef’in görmüş olduğu kırmızı kartın iptali gerekiyor. Bunda ısrar eden olacağız. Hakeme de saldırabilirdi. Josef, hakemi korumak için saldırganı kenara koysaydı, kime kırmızı kart gösterecekti? Bu şekilde saçma bir karar olur mu? Ankaragücü seyircisinden meydana gelen bu sonucu kabul etmiyoruz. Fazlaca üzücü bir akşam. Dostlarım çaba gösteriyor, Avrupa’dan futbolcu getiriyoruz. Bu yıldız futbolcuları bu ortamda yaşatırsak onları Türkiye’de tutabilmemiz mümkün olur mu? Türkiye’nin başkentinde bunlar yaşandı. Bunun takdirini kamuoyuna sunuyorum.

Son Dakika Haberler