Andreas Cornelius’un özgür kalma bedeli ne kadar?

30.08.2022 19:33 Haber Deposu: DHA Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor’un forveti Andreas Cornelius için mühim bir aktarma gelişmesi yaşandı. Altyapısında yetiştiği Kopenhag takımından geri dönmesi istenen oyuncu, ayrılma talebini bordo mavili kulübe iletti. Takımda saldırı enerjisini çoğaltmak için yeni aktarma yapmayı planlayan Trabzonspor, Danimarkalı oyuncunun talebini değerlendiriyor. 
SÖZLEŞMESİNDEKİ MADDE UYGULANMAYACAK
Geçtiğimiz sürem başlangıcında Parma’dan 4 milyon 873 bin Euro bonservis ve yüzde 5 FIFA dayanışma katkısıyla Trabzonspor’a 4 senelik imza atan Cornelius’un sözleşmesinde, ‘Türk kulübü olmaması şartıyla 20 milyon Euro’luk özgür kalma’ maddesi bulunuyor.
Trabzonspor’dan senelik 1 buçuk milyon Euro ücret alan golcü için Danimarka kulübünden gelen resmi teklif üstünde görüşmeler sürerken, Kopenhag eski oyuncusu için 6 milyon Euro civarında bonserviste uzlaşmak istiyor.  SÜPER LİG’İN EN GOLCÜ 4’ÜNCÜ OYUNCUSU
Süper Lig’in en başarı göstermiş forvetleri içinde yer edinen Cornelius’un, Trabzonspor’un şampiyonluk yaşamış olduğu sezonda takıma mühim katkıları olmuştu. Geçtiğimiz sürem Süper Lig’in en fazla gol atan 4’üncü oyuncusu olan Cornelius’un, geride kalan sezonda Süper Lig’de çıkmış olduğu 37 maçta 15 gol ve 5 asisti bulunuyor.
1 KEZ SAKATLIK YAŞADI
Ekip içindeki uyumlu davranışları ve oyun disipliniyle malum Cornelius, Trabzonspor’da tek sakatlığını UEFA Konuşma Ligi’nde oynanan Roma maçında yaşamıştı. Omuz sakatlığı yaşayan golcü, 10 gün sahalardan uzak kalmış olarak 2 maç kaçırmıştı.

Son Dakika Haberler