Ali Koç’tan Batshuayi ve Weghorst açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gündeme dair açıklamalarda bulunmuş oldu. Kayserispor maçının arkasından konuşan Ali Koç, sarı-lacivertlilerin oyununu ve aktarma sürecini değerlendirdi. Başkan Ali Koç, Beşiktaş’ın yıldızı Wout Weghorst’un Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus tarafınca istenmediğini deklare etti. Öte taraftan Michy Batshuayi’yle aralarında geçen konuşmayı aktardı.
Kayserispor maçıyla ilgili konuşan Ali Koç, “Özlediğimiz, arzuladığımız coşkuyu gördüm” dedi.
TFF binasına ve Galatasaray Adası’na yönelik meydana getirilen saldırılar hakkında konuşan Başkan Ali Koç, “TFF ve Galatasaray’a meydana getirilen saldırıları meczup kişiler tarafınca meydana getirilen, tekrarlanmayacak vakalar olarak görmek isterim” açıklamasını yapmış oldu. Fenerbahçe – Yukatel Kayserispor: 2-0
Sarı-lacivertlilerinin gündemini yorumlayan Fenerbahçe Başkanı, “Dördüncü hafta bitti, Fenerbahçe’nin en büyük rakibi; kendi camiamız. Geçen hafta oldukça fena bir hava estirildi, bunu körükleyenlerin kimler bulunduğunu biliyoruz. Toplumsal medyada yaratılan hava büyük sual işaretidir” ifadeleri kullanıldı.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Wout Weghorst’un aktarma döneminde kendilerine önerildiğini belirtti. Başkan Ali Koç mevzuyla ilgili şu açıklamayı yapmış oldu:
“Yurt dışından bugün geldim. Bazı gazeteler alaycı bir halde ele almışlar; ‘Fırsat transferi buymuş’ Yok Trabzonspor’un bizimle ilgili paylaşımları… Weghorst da bizlere önerildi, hocanın profiline uymadı. Maxi Gomez de bizlere önerildi. Salı günü almayacağımızı söyledik.”
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Michy Batshuayi’nin uzun süredir aktarma listelerinde bulunduğunu dile getirdi ve “Batshuayi, hocamıza verdiğimiz üç profilden biriydi. Üç ay ilkin Batshuayi’nin fiyatı bu muydu? Yok Nottingham evrakları yetiştirememiş… Fenerbahçe taraftarı uyanın artık” diye konuştu.
Cristiano Ronaldo iddiaları hakkında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı, “Bir de Cristiano Ronaldo… İnsanlar asla mi sayı bilmiyor. Beklentiler yükseltiliyor, sonrasında da biz beceriksiz konumuna düşüyoruz. Son dakika Everton ve Nottingham, Batshua’yi izledi. Antak kalma da yaptılar. Ben, oyuncuyu aradım. Başka alternatifimiz de vardı. Batshuayi ‘Bavullarımı hazırlıyorum, geliyorum’ dedi. Ali Koç, ‘Gönlün Premier Lig’de olabilir’ dedim. Sadece ailesinin İstanbul’da bulunduğunu söylemiş oldu. Menajeri de bizimle masaya oturacaklarını söylemiş oldu. Biz alınca, evrak yetişmedi oluyor” dedi.
Fenerbahçe taraftarına seslenen Başkan Ali Koç, “Hocaya ve takıma güveniyorum. Tek sual işareti, takımın göstereceği refleksler. Yıl sonu hesap veririz. Artık destek gösterme zamanı. Şu an yüzde 70 ile oynuyoruz. Sadece bizim camiada yaşananlar, başka camialarda yaşanmıyor. Bir de medyada bizim yaptıklarımız küçültülüyor. Ve genç taraftarlar etkileniyor. Büyük resmi görün, satır aralarını okuyun” diye konuştu.
Fenerbahçe’nin aktarma emek harcamaları hakkında açıklamalarda bulunan Ali Koç, “Ayrılacak oyuncularımız olacak. Bazıları için görüşmelerimiz devam ediyor. U-21 yabancı alabiliriz, Türk de alabiliriz. Biz bir şeyi kafaya koyarsak, başka kimse o futbolcuyu alamaz” dedi.
 

Son Dakika Haberler