42 inç OLED ekranına haiz TV: LG OLED Flex

01.09.2022 10:01 Haber Deposu: Donanım Günlüğü LX3’ün dikkat çekici ekranı, tamamen düz ekrandan kavisliye (900R) dönüşebiliyor. Ürün, kullananların hakikaten kişiselleştirilmiş bir görüntüleme deneyimi yaşayabilmeleri için yirmi eğrilik seviyesi arasından ideal kavislerini seçmelerine olanak tanıyor.
LG OLED Flex’in oyunun kurallarını değiştiren formu, LG’nin arkadan aydınlatmasız, kendinden aydınlatmalı OLED teknolojisi yardımıyla mümkün oluyor. İster düz ister kavisli olsun, LG OLED evo teknolojisiyle donatılmış LX3, LG OLED’i dünyanın her yerindeki tüketicilerin tercihi meydana getiren aynı muhteşem görüntü kalitesi ve performansı sunuyor. Sonsuz kontrast, derin siyahlar, doğru renkler (yüzde 100 renk doğruluğu sertifikalı), 0,1 milisaniye tepki süresi ve düşük giriş gecikmesi sunan LG OLED Flex, kullananların kendilerini oyunun bir parçası şeklinde hissetmelerini sağlıyor.LG OLED Flex 5.Nesil α (Alpha) 9 akıllı işlemci ve benzersiz görüntü algoritmaları tarafınca desteklenen gerçeğe yakın görüntü kalitesine ek olarak titreşimsiz, parlamasız olduğu yönündeki sertifikalarıyla da kanıtlandığı bir göz konforu sunuyor. Göz yormayan LX3’ün OLED ekranı, kullananların daha uzun oyun seanslarının keyfini çıkarmasını ve göz yorgunluğu yaşamadan en sevdikleri programları izleyebilmelerini sağlıyor. Ayrıca, LG’nin süper yansıma önleyici (SAR) kaplamasının uygulanması, görsel dikkat dağınıklıklarının azaltılmasına destek oluyor, böylece kullanıcılar tüm dikkatlerini ekranda olanlara odaklayabiliyorlar. Daha kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi için cazip özelleştirme alternatifleriyle bükülebilir 42 inç ekran, piyasadaki hiçbir ürüne benzemiyor. Kullanıcılar, uzaktan kumandadaki hususi düğmeyi kullanarak LX3’ün ekran kavislik seviyesini mevcut iki ön ayardan birine süratli bir halde ayarlayabiliyor yada 20 değişik seviyede, yüzde beşlik artışlarla manuel olarak değiştirebiliyorlar. Ek olarak, LG OLED Flex’in ekranı kullanıcıdan 10 dereceye kadar yada 5 dereceye kadar uzağa eğilebiliyor. Ek olarak, 140 milimetre yukarı yada aşağı ayarlanabilen bir ayağa haiz ve yukarı ve arkaya yaslanarak oturmayı sevenler için ergonomik rahatlığı güvence ediyor.
LX3, kullanıcılara oyun deneyimleri üstünde daha çok denetim elde eden benzersiz özellikler ve işlevlerle beraber geliyor. Mesela, ekrandaki görüntünün boyutunu kişisel tercihlerine yada oynadıkları oyunun türüne bakılırsa ayarlayabiliyorlar. Rol yapma oyunlarının (RPG’ler), yarış oyunlarının yada platform oyunlarının fanatikleri muhtemelen ekranın 42 inç’ini de kullanmak isterken gerçek zamanlı strateji (RTS) yada birinci kişi nişancı (FPS) oyuncuları, oyun ortamında meydana gelen her şeyi bir bakışta görmelerini elde eden 32 yada 27 inçlik bir görüntüyü tercih edebiliyor. Görüntü tekrardan boyutlandırma özelliğine, kullananların ekrandaki daha minik görüntünün üst, alt yada orta konumunu da seçebilecekleri ultra kullanışlı Oyun Panosu menüsünden kolayca erişilebiliyor.
LX3’e hususi yeni oyun uygulaması, hususi ekran koruyucuları destekliyor, Twitch ve YouTube şeklinde popüler uygulamalara kısa yollar sunuyor ve tümü aynı ekranda olmak suretiyle bağlı harici giriş cihazlarının bir listesini sağlıyor. LG OLED Flex için yenilenen LG’nin oyun ayarları menüsü, çeşitli oyun merkezli görüntü ve ses seçeneklerine belirli oyun türleri için özelleştirilmiş ses ayarları ekliyor. Hususi oyun sesi ayarları sayfası bir ekolayzer, AI Game Sound ve Dolby Atmos için anahtarlar içeriyor ve gelişmiş ses ayarlarına erişim sunarak kullananların oyun deneyimini tam olarak istedikleri şeklinde uyarlamalarını sağlıyor.

Son Dakika Haberler