31 Ağustos 2022 hava durumu: İstanbul ve birçok ile sağanak uyarısı!

Meteoroloji pek fazlaca il için sağanak yağış uyarısında bulunurken, İstanbul’da yağmur var mı, bugün yağış olacak mı benzer biçimde sorular cevap arıyor. Meteoroloji yayımladığı bilgilere bakılırsa sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne’nin cenup çevrelerinde güçlü sağanak görüleceği paylaşıldı. Güçlü yağışların tesirini bölgenin batısında akşam saatlerinde şimal ve doğu kesimlerinde gece saatlerinde kaybetmesi planlanıyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması uyarısı yapılmış oldu. İşte detaylar… 
İSTANBUL hava durumu TAHMİNLERİ
İstanbul’da bugün hava parçalı ve azca bulutlu mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. 1 Eylül Çarşamba gününden itibaren İstanbul’un yağışlı havanın etkisine girmesi planlanıyor.
BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere bakılırsa: Ülkemizin şimal ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer fazlaca bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Şimal Ege’de 2 ila 4 aşama azalacağı, öteki yerlerde mühim bir değişim olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Şimal kesimlerde kuzeyli, öteki yerlerde güneyli yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi planlanıyor.
MARMARA BÖLGESİParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
BURSA °C, 30°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer güçlü olması planlanıyor.
EDİRNE °C, 31°CParçalı ve fazlaca bulutlu, akşam saatlerine kadar mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İSTANBUL °C, 28°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve akşam saatlerinde güçlü olması planlanıyor.
KOCAELİ °C, 33°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve akşam saatlerinde güçlü olması planlanıyor.
EGE BÖLGESİParçalı ve azca bulutlu, İzmir, Manisa, Uşak ve Kütahya çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AFYONKARAHİSAR °C, 32°CParçalı bulutlu
DENİZLİ °C, 34°CParçalı ve azca bulutlu
İZMİR °C, 32°CParçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MANİSA °C, 34°CParçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
AKDENİZ BÖLGESİParçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 37°CParçalı ve azca bulutlu
ANTALYA °C, 31°CAz bulutlu
HATAY °C, 35°CParçalı ve azca bulutlu
ISPARTA °C, 32°CParçalı ve azca bulutlu
İÇ ANADOLU BÖLGESİParçalı ve azca bulutlu, Eskişehir çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 34°CParçalı ve azca bulutlu
ÇANKIRI °C, 37°CParçalı ve azca bulutlu
ESKİŞEHİR °C, 30°CParçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KONYA °C, 35°CAz bulutlu
BATI KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin (Sinop haricinde) mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 28°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE °C, 32°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KASTAMONU °C, 34°CParçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİNOP °C, 30°CParçalı bulutlu
ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİParçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA °C, 39°CParçalı ve azca bulutlu
ARTVİN °C, 36°CParçalı ve azca bulutlu
ÇORUM °C, 35°CParçalı ve azca bulutlu
SAMSUN °C, 30°CParçalı ve azca bulutlu
DOĞU ANADOLU BÖLGESİAz bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM °C, 33°CParçalı ve azca bulutlu
KARS °C, 33°CParçalı ve azca bulutlu
MALATYA °C, 37°CAz bulutlu ve açık
VAN °C, 29°CAz bulutlu ve açık
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİAz bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR °C, 41°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP °C, 40°CAz bulutlu ve açık
SİİRT °C, 40°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA °C, 41°CAz bulutlu ve açık
Kütahya’da sağanak sebebiyle 7 köyde, ev ve ziraat arazileri ziyan oldu

Son Dakika Haberler